| |

Gamingowy PC z przed 15 lat wehikuł czasu

Wrócił dziś do mnie mój pierwszy PC kupiony pod GRY 15 lat temu.

Pamiętam te czasy kiedy zarywałem nocki grając w CS 1.6 / Return to Castle Wolfenstein/ Diablo II / Warcraft III zachwycałem się grafiką FARCRY i DOOM III. Wtedy gry jakoś bardziej mnie wciągały może dlatego że było ich mniej i często były dość wymagające.

To były również początki internetu w Polsce strony wyglądały jak notatki Worda. W nocy rozmawiało się na IRCu /GG aż naszła wielka rewolucja czyli portal Nasza klasa która przegrała w końcu z Facebook. Dużą część ceny komputera stanowiła wtedy nagrywarka ale zakup się opłacił bo pół osiedla przegrywało u mnie płyty i szybko na siebie zarobiła.

Nie mieliśmy VOD, Spotify i chyba dlatego nowa płyta czy film cieszyły dużo bardziej niż teraz kiedy możemy mieć całe dyskografie w kilka minut.

Konfiguracja tego potworka

Procesor : Celeron 2,4 GHz socket 478

Ram 512 Mb DDR

Grafika GeForce 4800TI

Dysk 40 GB Seagate

Płyta ECS P4S5A/DX+

Zasilacz 300W i obudowa Chieftec

Kondensatory są nie napuchnięte ,dysk bez badów wymieniłem tylko jakieś 10 lat temu wentylator na grafice współczesne komputery raczej nie wytrzymają tak długo mimo rozwoju technologii. Mój stary PC będzie miał dziś zainstalowane oprogramowanie do monitoringu wraz z 2 kamerkami i jutro trafi do sklepiku mojego klienta gdzie jeszcze pewnie kilka lat popracuje również jako radio internetowe.

pc1

pc2

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *