Problem z aktualizacją Windows 10 Rollback. Naprawa ?

Po ostatniej aktualizacji systemu Windows  u części użytkowników pojawia się ekran wyboru języka….

Niestety po jego wyborze system się nie uruchamia a my widzimy inne menu z 3 pozycjami do wyboru

1 Windows Rollback

2 Windows w woluminie …

3 Windows w woluminie…

Trafiło do nas już kilka sztuk laptopów z tak wyglądającym błędem po aktualizacji.

Zazwyczaj są to laptopy wcześniej aktualizowane z poprzednich wersji Windows 7 i 8 do Windows 10 . Dotarły do nas też informację że problemy dotyczą sprzętu z zainstalowanym programem antywirusowym Avast.

 

Na dzień dzisiejszy nie znamy sposobu cofnięcia tej aktualizacji uszkodzenia w plikach systemu nie pozwoliły na cofnięcie zmian . Procedury naprawcze działające przy poprzednich problemach z aktualizacją nie przyniosły efektu.

Po wyborze Windows rollback system po chwili wraca do wyboru języka. Po wyborze 2 i 3 pozycji system loguje się do pustego pulpitu , wszystkie procesy są wyłączone , próba uruchomienia ich ręcznie się nie powiodła.

W tej chwili jedyny sposób na przywrócenie sprawności systemu to

1 Backup danych np poprzez live Ubuntu na dysk zewnętrzny lub podpięcie dysku do innego komputera

2 Pobranie na nośnik USB/DVD już zaktualizowanego systemu ze strony Microsoft . Oraz czysta instalacja Windows 10 na dysku twardym. Przy czym warto usunąć podczas instalacji wszystkie stare partycję systemowe , recovery itp.

Jeśli opisany problem dotyczy także twojego komputera i potrzebujesz pomocy w przywróceniu go do pracy zapraszamy do kontaktu.

 

 

Similar Posts

7 Comments

  1. Ta aktualizacja z 7 i 8 do Windowsa 10 nieźle namieszała. Swojego czasu też nie mogłem sobie poradzić z utrudnieniami, system się wieszał i na nic nie reagował…

  2. Mój problem jest taki nie mogę dostać się do laptopa ponieważ dostałam ostrzeżenie że wykreślają z listy i czy mam przedłożyć lub podać godzinę Chodzi o Windows 10 kupiłam go razem z laptopem Asus który był wgrany fabrycznie zawsze mogłam wejść do laptopa i nie było żadnych problemów proszę o pomoc z góry dziękuję

  3. Powiem szczerze, do pewnego momentu nie lubiłem 10. Teraz sobie na prawdę chwalę ten system. Działa świetnie i jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *