Problem z aktualizacją Windows 10 Rollback. Naprawa ?

Problem z aktualizacją Windows 10 Rollback. Naprawa ?

Po ostatniej aktualizacji systemu Windows  u części użytkowników pojawia się ekran wyboru języka….

Niestety po jego wyborze system się nie uruchamia a my widzimy inne menu z 3 pozycjami do wyboru

1 Windows Rollback

2 Windows w woluminie …

3 Windows w woluminie…

Trafiło do nas już kilka sztuk laptopów z tak wyglądającym błędem po aktualizacji.

Zazwyczaj są to laptopy wcześniej aktualizowane z poprzednich wersji Windows 7 i 8 do Windows 10 . Dotarły do nas też informację że problemy dotyczą sprzętu z zainstalowanym programem antywirusowym Avast.

 

Na dzień dzisiejszy nie znamy sposobu cofnięcia tej aktualizacji uszkodzenia w plikach systemu nie pozwoliły na cofnięcie zmian . Procedury naprawcze działające przy poprzednich problemach z aktualizacją nie przyniosły efektu.

Po wyborze Windows rollback system po chwili wraca do wyboru języka. Po wyborze 2 i 3 pozycji system loguje się do pustego pulpitu , wszystkie procesy są wyłączone , próba uruchomienia ich ręcznie się nie powiodła.

W tej chwili jedyny sposób na przywrócenie sprawności systemu to

1 Backup danych np poprzez live Ubuntu na dysk zewnętrzny lub podpięcie dysku do innego komputera

2 Pobranie na nośnik USB/DVD już zaktualizowanego systemu ze strony Microsoft . Oraz czysta instalacja Windows 10 na dysku twardym. Przy czym warto usunąć podczas instalacji wszystkie stare partycję systemowe , recovery itp.

Jeśli opisany problem dotyczy także twojego komputera i potrzebujesz pomocy w przywróceniu go do pracy zapraszamy do kontaktu.

 

 

Serwisant laptopów i komputerów od 2009r. Praca w lappoint24 to dla mnie połączenie pasji i pracy w której spełniam się rozwiązując problemy naszych klientów . Od lat jestem związany z branżą IT w wolnym czasie staram się rozwijać swoje umiejętności nie tylko związane z komputerami ale też filozofia , SEO , rozwój osobisty, fotografia i filmowanie. Stawiam też na sport moją pasją jest również Bieganie , Rower i Siłownia.

2 komentarze

  1. Piotr Zych 1 rok temu

    Ta aktualizacja z 7 i 8 do Windowsa 10 nieźle namieszała. Swojego czasu też nie mogłem sobie poradzić z utrudnieniami, system się wieszał i na nic nie reagował…

  2. Marek 1 rok temu

    Powiem szczerze, że Windows 10 to chyba najgorsza wersja, jeśli chodzi o aktualizacje.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*