PUBG Mobile na laptopie i PC za darmo

PUBG Mobile na laptopie i PC za darmo

PUBG PlayerUnknown’s Battlegrounds na słabym komputerze i to za darmo ?

 

PlayerUnknown’s Battlegrounds – wieloosobowa gra komputerowa z gatunku battle royal zdobyła serca graczy. A od niedawna możemy zagrać za darmo  jej mobilną wersję  dostępną na urządzenia iOS i Android.

Jako że jestem raczej niedzielnym graczem i gry odpalam tylko z ciekawości

Nie miałem okazji grać w jej komputerową wersję.  Dlatego chętnie wypróbowałem darmową wersję mobilną. Gra przypadła mi do gustu jednak sterowanie na telefonie jest dość nie wygodne co też widać po tym zachowują się inni gracze. Mimo że mój poziom w FPS jest niski to nie miałem problemów z zabiciem kilku graczy w każdej rozgrywce. Trudniej robiło się już pod jej koniec.

Pomyślałem że fajnie było by użyć jakiegoś kontrolera niestety gra nie współpracuje z padem ale za to działa świetnie w emulatorze i mogę grać za pomocą klawiatury i myszki.

Link do emulatora https://www.bluestacks.com/apps

Gra na emulatorze działa bardzo płynnie możemy też włączyć najwyższe ustawienia graficzne. Sprawdziłem też jaki hardware emuluje ten program. Specyfikacja  jest widoczna poniżej.

Jeśli chodzi o obciążenie laptopa to nie było ono zbyt wysokie procesor średnio30 % GPU 50% Grałem na Lenovo Z580 Wyposażonym w procesor i7 3610QM oraz Grafika GF 620M 2GB .  Testowałem też wydajność na moim gamingowym PC nie zauważyłem żadnej różnicy w wydajności.

Po zainstalowaniu BlueStacks wystarczy tylko zalogować się na nasze konto google gmail oraz zainstalować grę tak jak na telefonie. Kilka minut na ustawienie sterowania i możemy zaczynać zabawę.

Kocham Gry FPS ale jako osoba grająca od czasu do czasu raczej skupiam się na trybie single ponieważ grając online z ludźmi którzy grają godzinami po prostu ciężko mi kogokolwiek zabić a umieranie co 3 minuty nie daje mi żadnej frajdy.

W PUBG Mobile było inaczej sterowanie myszką dało mi dużą przewagę w stosunku do graczy mobilnych

Dzięki czemu mogłem się cieszyć dużo lepszymi wynikami. Nie jest to do końca sprawiedliwe bo to jednak gra mobilna i sam teraz nie widzę sensu grania na telefonie w starciu z kimś kto celuje myszką.

Ilu graczy tak gra ? Nie wiem ja raczej nie zostanę w grze na długo a wyjadacze zapewne wolą lepszą wersje z PC.

Ale PUBG Mobile na PC to dobra alternatywa dla tych którzy chcą grę bezpłatnie  wypróbować lub mają za słaby sprzęt aby ją odpalić w wersji PC.

Oczywiście nie jest to jedyna gra z android w jaką możemy zagrać. Jakie gry warto jeszcze wypróbować na pc ? Dajcie znać w komentarzach.

 

Serwisant laptopów i komputerów od 2009r. Praca w lappoint24 to dla mnie połączenie pasji i pracy w której spełniam się rozwiązując problemy naszych klientów . Od lat jestem związany z branżą IT w wolnym czasie staram się rozwijać swoje umiejętności nie tylko związane z komputerami ale też filozofia , SEO , rozwój osobisty, fotografia i filmowanie. Stawiam też na sport moją pasją jest również Bieganie , Rower i Siłownia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*