Sony odblokowuje 7 rdzeń procesora w ps4

Sony odblokowuje 7 rdzeń procesora w ps4

PlayStation 4 i Xbox  ONE wyposażono w 8 rdzeniowe procesory firmy AMD, jednak twórcy gier nie mieli do tej pory możliwości wykorzystania wszystkich rdzeni procesorów

 

Jako pierwszy rdzeń odblokował Microsoft dzięki czemu w niektórych grach nieznacznie słabszy Xbox radził sobie lepiej niż PS4. Zablokowane rdzenie miały obsługiwać system operacyjny i usługi działające w tle. Odblokowanie dodatkowej mocy nie powinno negatywnie wpłynąć na działanie systemu ale niestety też nie spodziewajmy się rewolucji w grach. Przyrost mocy będzie dotyczył głownie nowych gier oraz tych które dostaną aktualizację która go wykorzysta. Jak już się przekonaliśmy 1080p/60fps było tylko złudnym hasłem reklamowym obecnie w wielu grach można zauważyć spadki poniżej 30fps liczę na to że zwiększona moc poprawi prędkość animacji ale nadal raczej nie będzie to pełne 60fps.

Poczekajmy na nowe gry produkcji studia Sony gdyż właśnie oni potrafią wycisnąć ze swojej konsoli na pewno różnica w wydajności znów się zwiększy na korzyść PS4.

Serwisant laptopów i komputerów od 2009r. Praca w lappoint24 to dla mnie połączenie pasji i pracy w której spełniam się rozwiązując problemy naszych klientów . Od lat jestem związany z branżą IT w wolnym czasie staram się rozwijać swoje umiejętności nie tylko związane z komputerami ale też filozofia , SEO , rozwój osobisty, fotografia i filmowanie. Stawiam też na sport moją pasją jest również Bieganie , Rower i Siłownia.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*