Playstation 4 Serwis

Sony odblokowuje 7 rdzeń procesora w ps4

PlayStation 4 i Xbox  ONE wyposażono w 8 rdzeniowe procesory firmy AMD, jednak twórcy gier nie mieli do tej pory możliwości wykorzystania wszystkich rdzeni procesorów

 

Jako pierwszy rdzeń odblokował Microsoft dzięki czemu w niektórych grach nieznacznie słabszy Xbox radził sobie lepiej niż PS4. Zablokowane rdzenie miały obsługiwać system operacyjny i usługi działające w tle. Odblokowanie dodatkowej mocy nie powinno negatywnie wpłynąć na działanie systemu ale niestety też nie spodziewajmy się rewolucji w grach. Przyrost mocy będzie dotyczył głownie nowych gier oraz tych które dostaną aktualizację która go wykorzysta. Jak już się przekonaliśmy 1080p/60fps było tylko złudnym hasłem reklamowym obecnie w wielu grach można zauważyć spadki poniżej 30fps liczę na to że zwiększona moc poprawi prędkość animacji ale nadal raczej nie będzie to pełne 60fps.

Poczekajmy na nowe gry produkcji studia Sony gdyż właśnie oni potrafią wycisnąć ze swojej konsoli na pewno różnica w wydajności znów się zwiększy na korzyść PS4.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *